Hakkımızda

Biz kimiz?

DANIŞMANLARIMIZ

GAMZE VAROĞLU AĞCA

1987 İzmir doğumluyum. Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra, Newport Üniversitesinde Davranış Bilimleri eğitim aldım. Şu anda Sosyoloji bölümünde eğitim görmeye devam ediyorum. 5 yıl boyunca özel bir yelken okulunda hem koordinatör olarak, hem de 8-16 yaş aralığında ki öğrencilere danışmanlık yaparak çalıştım.

Zeynep dünyaya geldikten ben anne olduktan sonra, kalbimde binlerce kelebek uçuşmaya başladı. Her gün uyandığımda çocuklara fayda sağlayabilecek ve onların eğitim hayatını kolaylaştırıp eğlenceli hale getirebilecek neler yapabilirim diye düşünür oldum. O binlerce kelebek beni araştırmaya, öğrenmeye daha da derinleşmeye uçurdu. Bu hedefime katkı sağlayacak eğitimler almaya başladım. Zeynep doğduktan sonra iki kişi olarak devam ettiğim işimden ayrıldım. Ruhumu yeniden canlandıran, beni renklendiren Montessori Eğitimi ile tanıştım ve eğitici eğitmeni oldum. Daha sonra ICF onaylı koçluk eğitimlerini tamamladım.

Şu anda Türkiye’nin 21. Marmaris’in ilk Meslek Belgeli Koçu olarak 19 10 Koçluk ve Danışmanlık Merkezini kurdum. Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmalığı hizmeti vererek hayalim olan çocuklarla çalıma fırsatını buldum.

ASENA BODUR

1988 doğumlu Asena BODUR, 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunu olmuş, Türkiye’nin saygın sigorta şirketlerinden birinde finansal danışman olarak iki yıl çalışmış, iletişim ve ikna, satış ve pazarlama üzerine birçok eğitim almıştır. 2014 yılı itibariyle öncelikle kendini bulmak için çıktığı ruhsal yolculukta ilk olarak koçlukla tanışmış ve kariyerinde yeni bir yolculuk başlamıştır.

Zor İnsanlarla Baş Etme, Zaman Yönetimi, İnsanları Etkileme Sanatı, İkna Teknikleri, Etkin Liderlik ve Takım Yönetimi, Beden Dili, Psikolojik Yönetim Teknikleri, Eğitim Koçluğu sertifikalı eğitimlerini Özgür Aksuna Kişisel Gelişim ve Değişim Akademisi’nde (YAŞAMARTI) tamamlamış; AC akrediteli Türkiye’nin öncü koçluk akademisi ANKA koçluktan eğitimler almış, MYK ve TÜRKAK tarafından düzenlenen sınavları başarıyla geçerek Türkiye’de mesleki anlamda yetkilendirilmiş ilk koçlar listesinde yer almaktadır. Ayrıca Uzman Koçlar Derneği’nin kurucu üyelerinden biri olarak mesleğine hizmet etmektedir.

Özel bir eğitim kurumunda yöneticilik ve koçluk deneyimi olan Asena BODUR şu anda aktif olarak bireysel (yaşam ve öğrenci koçluğu) ve kurumsal koçluk hizmeti vermeye devam etmektedir.

Dansın meditatif yönünü keşfeden Asena Bodur aynı zamanda sosyal latin danslarıyla profesyonel olarak ilgilenmiş, TDSF tarafından düzenlenen yarışmalarda derece almış, uluslararası birçok festivale katılmıştır. Şu anda da dans, hayatında büyük önem taşımaktadır.

“Yolculuktu hayat. İnsanlardı hayat. İnsanların ve tüm canlıların hayatına dokunmaktı hayat. Bilgece yapılan bir yol arkadaşlığıydı hayat. Hayal edenlerle yolculukta olduğum için çok şanslıyım. Koçluğu, işimi çok seviyorum. Çıkılacak çok yol, kurulacak çok hayal var.”

Referanslarımız